_K1B1203.jpg

Salmovská:
místo pro snílky

ADRESA MÍSTA
Salmovská 16, Praha 2

CHARAKTER
Zelený, středně velký vnitroblok

PŘÍBĚH MÍSTA
Vnitroblok, který uhrane snílky, tvůrčí povahy a ty, kteří mají blízko k městskému zahradničení a tématu up-cyklace. To znamená využívání materiálů a věcí, které by se za normálních okolností staly odpadem. V tomto vnitrobloku slouží jako truhlíky staré boty, kapsáře, jako skleníky fungují vyřazené okenní tabule, uplatní se tu palety, pařezy, sítě, rámy obrazů (ve kterých se vertikálně pěstují sukulenty), umělecká díla.  Dohromady tvoří půvabný, fantaskní celek.

Vnitroblok je protipólem architektonicky, na klíč řešených vnitrobloků a dominuje v něm život, bující vegetace a kreativita. Využívá se tu dešťová voda, zajímavostí je jezírko. Tříletá práce inspirativní Lucie Asenové a její rodiny vedla k založení iniciativy Nové město v truhlíku. Díky ní tu probíhají od jara do podzimu dílny, výměny kytek a semínek a také workshopy městského zahradničení a upcyklace.

MÍSTNÍ TAHOUN
Lucie Asenová

CITÁT
Zkoušeli jsme otužovat kaktusy, tak to opravdu nejde“.

ZAJÍMAVOST
Show-room městského zahradničení, založeného na recyklaci

VYBAVENÍ
Pěstování v zemi i nejrůznějších nádobách, využití materiálů a upcyklace, jezírko, zadržování dešťové vody, umělecké předměty, posezení, houpačka, obrazy ze sukulentů

PROGRAM
Otevřeno: 11:00 - 18:00
11:00, 15:00 Workshop Vyrábíme z plat na vajíčka
11:00 - 18:00 Recy-věci nejen pro zahraničení
11:00 - 18:00 Výstava Jindřich a Patricie Lacinovi a Sabina Korotvičková

Fotografie z festivalu Živé vnitrobloky 15.9.2018

Fotografie vnitrobloku