bieno.jpg

Oživujeme dvory
a vnitrobloky

Třetina obyvatel našich měst žije v domech se dvory a vnitrobloky. 80% těchto míst je zanedbaných a nevyužitých. Hlavní příčinou je majetková roztříštěnost a obtížná domluva. Přinášíme postup, jak provést změnu. Spolu s vámi umíme navrhnout oživení. Pojďte do toho s námi!


Terapeuti vnitrobloků v pořadu ČT Nedej se. 

Za hradbami našich domů existuje území velikého sociálního a environmentálního potenciálu.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095913550-nedej-se/219562248430016-terapeuti-vnitrobloku/

VIENNA_1000x670 (1).jpg

Exkurze do Vídně
18.-20.6.2019

Čeká Vás: obnova vnitrobloků a městských prostor ve spolupráci s obyvateli; osvědčené nástroje Vídně; výsledky v praxi; zelené fasády, voda a další mikroopatření pro klimatickou stabilitu; sdílení prostoru; komunitní aktivity a lídři v sousedství. 


pumpa+web.jpg

Voda ve vnitrobloku

Voda je základ života. To platí ve velké míře i o životě vašeho vnitrobloku. Často se nás ptáte, jak může voda sloužit a přitom neškodit. Každé místo je své a má svá specifika. Existuje však několik zásad, jak s vodou zacházet. Zde najdete jejich shrnutí. Průběžně je hodláme doplňovat.

změňte váš vnitroblok

Zraje ve Vás myšlenka něco s Vaším vnitroblokem udělat? Pomůžeme Vám s rozjezdem nebo rovnou s celou proměnou. Někdy může být těžké určit, s čím začít. Využijeme naše zkušenosti z desítek míst a navrhneme vám postup. Neváhejte, první konzultace je bezplatná.

7 kroků ke krásnému vnitrobloku

Dříme vám pod okny vnitroblok a přitom by vám mohl sloužit? Chcete s něčím začít? Nebo jste se naopak dostali do úzkých? Mohlo by vás zaujmout, co pomohlo jinde. Nabízíme sedm nápadů, jak dospět ke krásnému vnitrobloku.


video z Vnitrobloku Viklefova

Jak se ladí představy o společném vnitrobloku více než šesti set obyvatel z jedenácti bytových domů? Místo nabízí příležitost na polosoukromý park na dohled od centra. Pravidla využití jsou ale nejasná. Co o tom všem lidé soudí? Vidina úspěchu je lákavá, ale každá cesta začíná malými krůčky. Lidé pod nánosy času postupně objevují zapomenuté pískoviště či brouzdaliště. Co všechno zde již bylo? Podívejte se na video.


vnitroblok je když...

Vnitroblok nebo dvůr je zahradně architektonicky upravená plocha, která je úplně nebo z větší části obklopena kompaktní blokovou zástavbou, a která je využívaná především obyvateli přilehlých bytových domů.

pomáháme najít společnou řeč

Bieno spojuje zájem o vnitrobloky s metodami skupinového vyjednávání - facilitací. To je technika, která umožní dovést skupinu k cíli složitého jednání navdzory neefektivní komunikaci mezi účastníky. Nový život ve společném se buduje jako stavba od základů. Domluva má cenu zlata.

faq

Komu vnitrobloky patří? Jak je možné postupovat, když se jedná o pozemky soukromých vlastníků? Nedojde oživením vnitrobloku k narušení klidu a soukromí? Vnitrobloky otevírají řadu otázek o povaze místa ve městě.