Živé vnitrobloky 2018

sousedský festival ve dvorech a vnitroblocích

Sobota 15. září 2018

IMG_0298_m.jpg

 

Nabízíme přehlídku inspirací ke krásnému vnitrobloku

Festival chce poukázat na vnitrobloky a jejich opomíjenou hodnotu a navrátit jim život, který do nich patří. Program vytvářejí sousedé, kteří společné sdílejí dvory a vnitrobloky. Vychází z naladění a zájmů samotných obyvatel i z charakteru dvorů. Záměrem není dodávat nic uměle zvenčí. Na programu je kultura, programy pro děti a rodiny, sousedské stoly, pracovní aktivity (např. sázení, údržba) a jiné autentické činnosti. Místa jsou v den festivalu otevřená lidem zvenčí, kteří se stávají účastníky programů v jednotlivých místech.

Sousedé poznají zajímavé lidi, se kterými žijí, i lidi z širšího okolí. Mohou se začít zajímat o vnitroblok a do budoucna angažovat při jeho zvelebování a lepším využívání.  

 

chcete být při tom? zapojte se!

Spojte se s vašimi sousedy a zorganizujte akci ve vašem vnitrobloku. Udělejte ho krásným!

Nebojte se. Organizace nebude nijak složitá. Stačí naplánovat malou slavnost s programem na dvě hodiny, anebo, cítíte-li se, velkou celodenní akci pro lidi z okolí. Rozsah a náplň je pouze na Vás a Vašich sousedech.

 

Bieno vám pomůže:

  • S komunikací – oslovováním sousedů. Vytvoříme leták s výzvou k zapojení. Pomůžeme s informováním o chystané akci ve všech domech kolem vnitrobloku i blízkém olokí
  • Se sestavením programu – sdílíme nápady a program ostatních vnitrobloků. Inspirujete se a najdete vlastní způsob, jak oživit vnitroblok
  • S produkcí – po domluvě pomůžeme se zajištěním techniky nebo materiálu
  • S propagací – mapa míst s programem, šíření informací o festivalu v médiích