DSC_1416.JPG

WAP - hloubkové čištění dvora

Dvory a vnitrobloky jsou tvořeny spletitou skladbou různých povrchů. Hloubkové čištění tlakovou vodou (WAP) je účinná metoda odstranění dlouhodobých nánosů. Mějte doma čisto!

DVORY A JEJICH POVRCHY

Dvory a vnitrobloky jsou tvořeny spletitou skladbou různých povrchů. Pro život ve městě je žádoucí zejména přírodní povrch, ať již v podobě volného terénu umožňujícímu růst stromů, nebo jako sypaný substrát na zpevněném podkladu. Zdaleka ne všude je díky dalším funkcím možné mít přírodní povrch. Řada dvorů je tvořena právě rozsáhlými zpevněnými plochami – a to nejen pochozím povrchem ale také stěnami domů a zdmi. Co se dá dělat s těmito plochami? Kromě široké škály vertikální zeleně je možné je zejména vyčistit.

ČIŠTĚNÍ WAPKOU

Hloubkové čištění tlakovou vodou (WAP) je účinná metoda odstranění dlouhodobých nánosů ze zpevněných povrchů. Oproti klasickým metodám mechanického kartáčování je vysokotlaký vodní paprsek zvlášť účinný ve vymývání nečistot z drobných nerovností. Klasické křemičité omítky či vápenné povrchy, jako je beton, mají strukturu mikroskopických nerovností. Tlaková voda vymyje nečistotu z každé drobné skuliny, kterou běžné kartáčování nemůže zachytit. Výsledkem takové mytí je zcela nový dojem i ze starého povrchu. Povrch po hloubkové očistě je taktéž dokonale hygienický. Rozdíl posuďte sami na fotografiích.

Půjčte si WAPku

Aktivním obyvatelům nabízíme zdarma zapůjčení výbavy WAP na vyčištění dvora. Za odměnu požadujeme vaše fotografie z akce a pohled před/po umytí. Máte-li zájem, napište na info@vnitrobloky.cz.